BoofTech

منو

نویسندگان

دانلود نرم افزار Silvaco2014 - لینک مستقیم

سیلواکو یک نرم افزار حل عددی معادلات نیمه هادی است. معادلات مربوط به افزاره های ساخته شده توسط ن ...

دریافت فایل
ـنقاشـ

چرا آدرس مقصد در فریم اترنت پیش از آدرس مبدا قرار میگیرد؟


 به منظور جواب به این سوال باید یک دید کلی به این مساله داشت و باید دید آیا وجود DST MAC قبل از SRC MAC چه کاربردهایی را می تواند برای یک شبکه به ارمغان آورد. برای این منظور بهتر ابتدا به تاریخچه اترنت بپردازیم.


در سال 1980 بر اساس مطالعاتی در سال 1974 استانداردی با عنوان DIX با همکاری شرکتهای Xerox, Intel, Dec ارائه گردید، ;که در آن DST MAC قبل از SRC MAC در فریم اترنت قرار داشت. بد نیست برای بهتر روشن شدن موضوع نیم نگاهی به تاریخچه اترنت داشته باشیم:

  • Ethernet در شرکت PARC Xerox در سالهای ۱۹۷۵–۱۹۷۳ پایه ریزی شد. Robert Metcalfe و Dacid Boggs خلاصه‌ای از Ethernet را تا قبل از مارس ۱۹۷۴ نوشتند و ارائه کردند. در مارس ۱۹۷۴ شخصی بنام R.Z.Bachrach یادداشتی به Metcalfe و Boggs و مدیرشان نوشت، مبنی بر اینکهً از لحاظ تکنیکی یا مفهومی چیز جدیدی در پیشنهاد شما نمی‌باشد و تجزیه و تحلیل نشان خواهد داد که سیستم شما دچار خطا می‌شود. اشکال این آنالیز این بود که به اثر Channel capture توجه نشده بود که تا سال ۱۹۹۴ به آن پی نبرده شد. در سال ۱۹۷۵ شرکت Xerox این موضوع را به نام Metcalfe و Boggs به همراه Chuck thacker و Lampson Butler به‌عنوان مخترعین تحت کنام سیستم ارتباط داده‌ای چندین نقطه‌ای همراه با تشخیص تصادف ثبت کرد در سال ۱۹۷۶ بعد از اینکه سیستم در PARC توسعه یافت، Metcalfe و Boggs یک مقاله منتشر کردند.

    Ethernet تجربی که در آن مقاله شرح داده شد با سرعت Mbit/s ۳ کار می‌کرد و فیلدهای آدرس مبداء و مقصد ۸ بیت بود و قالب آدرسهای Ethernet همچون قالبهای امروزی نبود. Metcalfe در سال ۱۹۷۹ از شرکت Xerox جدا شد تا بتواند استفاده از کامپیوترهای شخصی و شبکه‌های محلی را گسترش دهد از اینرو شرکت ۳Com را تأسیس کرد. او شرکتهای DEC، INTel و Xerox متقاعد کرد تا به منظور توسعه Ehternet به‌عنوان یک استاندارد با همدیگر همکاری کنند. از اینرو استاندارد DIX برگرفته از (Digital / INTel / Xerox) نام گرفت که استانداردی برای Ethernet با سرعتی برابر ۱۰ مگابیت بر ثانیه با آدرسهای مبداء و مقصد ۴۸ بیتی و یک فیلد ۱۶ بیتی جهت نوع بسته اطلاعاتی Ethernet. اولین استاندارد در ۳۰ سپتامبر ۱۹۸۰ منتشر شد که رقیبی برای دو سیستم بزرگ ARCNET , Token ring می‌بود. اما بزودی آن دو سیستم بزرگ زیر موجهای عظیم تجهیزات Ethernet مدفون شدند. در واقع شرکت ۳Com تبدیل به یک شرکت اصلی و پیشرو گردید.

    سیستم‌های Ethernet با سیمهای زوج به هم تابیده از اواسط دهه ۱۹۸۰ توسعه یافتند. همراه با شروع StarLAN، که LOBASE –T شناخته شده‌است. این سیستم‌ها جایگزین کابل کواکسیال که شبکه‌های Ethernet اولیه مبتنی بر آن بود شده. شبکه‌های اولیه به‌وسیله Hub به کابلهای UTP متصل بودند که با استفاده از CSMA/CD سوئیچها جایگزین آنها شدند. منیع

همانطور که خواندید استاندارد DIX از ابتدای ورود خود یک مفهوم کلی برای ارتباط اترنت مطرح نمود. در این استاندارد که آن را می توانید از اینجا دانلود کنید DST MAC قبل از SRC MAC قرار گرفته بود (شکل زیر). بد نیست بدانبم که اولین سوییچ توسط شرکت کالپانا در سال 1990 ساخته شد (منبع، منبع 2)، خوب است بدانیم که این شرکت در سال 1994 توسط سیسکو خریداری شد (منبع). قبل از آن نیر تنها Bridge ها بودند که توانایی درک MAC Address را داشتند.
 به طور کلی دلیل این که DST MAC در ابتدای فریم اترنت قرار می گیرد این می باشد که هر میزبان (Host) در شبکه اترنت توسط یک کارت شبکه که قابلیت درک لایه 2 را دارد به شبکه متصل است. این کارت شبکه به محض دریافت یک فریم در صورتی که آدرس مقصد آن مطابق آدرس خودش یا آدرس Broadcast باشد، آن را دریافت می کند در غیر این صورت فریم مورد نظر را نادیده می گیرد و از پردازش ادامه فریم صرف نظر میکند. به این ترتیب از حجم پردازش غیر ضروری کارت شبکه کاسته می شود. این موضوع در تمامی دیوایسها نیز کاربرد پیدا میکند، برای مثال در یک سوییچ از نوع Cut-through ابتدا آدرس مقصد از روی فریم خوانده می شود و در حالی که همچنان دریافت فریم ادامه دارد، سوییچ آدرس مقصد را در MAC table جست و جو می کند و پس از یافتن پورت مناسب خروجی، فریم اترنت که هنوز کاملا دریافت نشده است به سمت مقصد ارسال می گردد. 
نویسنده: هادی آغنده

نظرات

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو